Rozwiń Język polskiPL
Wyjście

Pokój młodzieżowy: świetne pomysły na sofę, praktyczne porady.

Pokój młodzieżowy: świetne pomysły na sofę, praktyczne porady.

Sofa to jeden z najważniejszych elementów w pokoju młodzieżowym. Musi być praktyczna i wygodna. Musi też świetnie wyglądać. Jaki zatem model wybrać? Szukasz inspiracji?
Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę szukając sofy do pokoju nastolatka.

Urządzenie pokoju młodzieżowego nie będzie prostym zadaniem. Spore aranżacyjne wyzwanie czeka każdego rodzica. Warto więc dobrze się do niego przygotować. Przemyśl wszystko i starannie zaplanuj! Cały proces wybierania, kupowania i urządzania będzie wówczas znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy. Stanie się świetną, wspólną zabawą dla całej rodziny.

Pokój nastolatka musi być wielofunkcyjny. Powinna się w nim znaleźć wygodna przestrzeń do nauki, do odpoczynku, spędzania czasu wolnego i spotkań z przyjaciółmi. Przyda się także miejsce na przechowywanie. Pamiętaj, że urządzasz pokój dla młodej osoby, która już nie jest dzieckiem, ale nie jest jeszcze dorosła. Bardzo ważne jest więc, aby to właśnie ona wybrała styl wnętrza oraz kolory i wzory, które nadadzą mu klimat i charakter. Pokój nastolatka to jego azyl, w którym powinien czuć się komfortowo. Nie narzucaj więc, a staraj się jako rodzic szukać kompromisów.

PRAKTYCZNA I WYGODNA

Jednym z najważniejszych elementów w pokoju młodzieżowym jest sofa. Tego mebla nie może w nim zabraknąć. Sofa powinna spełniać wszystkie potrzeby nastolatka. W pierwszej kolejności gwarantować mu spokojny sen w nocy oraz komfort w ciągu dnia podczas odpoczynku, oglądania telewizji czy czytania książki. W tej roli doskonale sprawdzi się sofa rozkładana. Model z funkcją spania jest bardzo praktyczny i będzie tak samo wygodny, jak tradycyjne łóżko. To także doskonały wybór do małego pokoju, w którym często brakuje wolnego miejsca.

Sofa do pokoju młodzieżowego będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, jeśli wybierzesz model nie tylko z funkcją spania, ale i z pojemnikiem na pościel. Można w nim schować kołdrę, poduszki czy koc, dzięki czemu nic nie zostanie na widoku. Łatwiej będzie młodemu właścicielowi pokoju utrzymać w nim porządek. Komfort sofy podniesie dodatkowo wspomaganie otwierania (tzw. automat), w który wyposażone są nowoczesne modele dostępne obecnie w sprzedaży. Dzięki nim rozkładanie i składanie sofy będzie szybkie i proste.

DESIGN TEŻ MA ZNACZENIE

Sofa w pokoju młodzieżowym musi być jednak nie tylko praktyczna. Bardzo ważny jest także jej wygląd. Kolor, wzór i styl powinny idealnie pasować do całej aranżacji wnętrza. Pamiętaj jednak, że nastolatki przy wyborze mebli kierują się przede wszystkim podkreśleniem własnej indywidualności. Chcą pokazać swój styl, osobowość i podkreślić wejście w dorosłość. Znaczenie będzie więc miał kolor mebli i ich wzór.

W ofercie producentów znajduje się wiele różnych sof, które będą świetnie wyglądały w pokoju  nastolatka. Asortyment jest niezwykle szeroki. Meble młodzieżowe stanowią bowiem oddzielny segment mebli tapicerowanych. Co zatem wybrać? Zwróć uwagę na meble drukowane. Motywy printowe są bowiem formą wyrażenia siebie, dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród młodzieży. Takie meble mogą mieć nawet kilkadziesiąt różnych wersji, dzięki czemu można z ich pomocą stworzyć bardzo indywidualne wnętrze. Sam wybór printów też jest bardzo szeroki. Dostępne są motywy uniwersalne, często związane z upodobaniami (muzyka, samochód, motocykl, sport, moda), buntem i wolnością (abstrakcyjne grafitti) czy panoramy wielkich miast. Bez większych problemów każdy więc może znaleźć coś dla siebie.

 

Zobacz również


Copyright (C) libro.lubawa.pl Realizacja: Agraf
X
- Enter Your Location -
- or -