Wyszukaj na stronie Zaloguj się Polski

Styl Scandi – czym się wyróżnia?

Strona główna » Blog » Styl Scandi – czym się wyróżnia?
Styl Scandi – czym się wyróżnia?

Styl scandi cieszy się popularnością od ponad 100 lat. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim prostocie i ponadczasowemu designowi. Od jakiegoś czasu widać, że Polacy coraz chętniej kupują meble w stylu skandynawskim.

Bazą w stylu scandi są proste bryły w naturalnych kolorach, dzięki temu niewielkim nakładem pracy i pieniędzy – bawiąc się tylko detalami – można w bardzo szybki i łatwy sposób zmieniać wnętrze. Ograniczone zasoby wciąż wpływają na wielkość kupowanych przez Polaków mieszkań – a styl scandi doskonale pasuje do małych wnętrz, nie przytłacza ich, sprawia , że są przytulne, przyjazne dla użytkownika i wygodne.

Mieszkanie w stylu scandi

Styl skandynawski pochodzi z regionów o chłodnym klimacie, jednakże pozwala na stworzenie przytulnego i ciepłego wnętrza w domu. Aby osiągnąć ten efekt, należy zwrócić uwagę nie tylko na dodatki, ale także na kolory użyte w aranżacji. Jeśli marzysz o wystroju w stylu skandynawskim, warto postawić na barwy ciepłe, takie jak beż, który ładnie komponuje się z chłodniejszymi odcieniami szarości. Jasny odcień niebieskiego lub brązowy z pewnością ożywią pomieszczenie, ale nie warto zapominać także o intensywnych kolorach, takich jak np. żółty, który doda charakteru spokojnej kolorystyce.

Jasne barwy, natura i prostota – styl scandi

Styl skandynawski to prostota, natura i jasne, naturalne barwy. Powstał jako alternatywa dla stylu secesyjnego – ciężkiego, ciemnego, pełnego przepychu i przytłaczającego. Styl scandi charakteryzuje się jasnymi barwami, które mają sprawiać, by wnętrze było przytulne i dawało pozytywna energię. Naturalne tkaniny i drewno to to podstawowy surowiec wykorzystywany do wystroju wnętrza.

 

Bryły powinny być proste, geometryczne, linie wyraźne, bez zbędnych zdobień. Jednocześnie meble do siedzenia powinny być miękkie, wygodne, bardzo komfortowe. Tkaniny powinny być naturalne, lub sprawiać wrażenie naturalnych. Meble powinny być jasne, w kolorystyce dominują jasne beże, jasne szarości i oczywiście biel. Dość istotne są akcenty dekoracyjne, które pozwalają na odrobinę indywidualizmu. Drobne kolorowe detale, jak poduszki, czy dywany ocieplają ascetyczne wnętrze. Na jasnych, neutralnych kanapach leżą rozrzucone kolorowe poduszki w różnych kształtach.

Meble w skandynawskim stylu

Styl skandynawski charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, więc wybierając meble, warto postawić na modele wykonane z drewna. Doskonałym wyborem będzie piękny stół z widocznym usłojeniem, który warto uzupełnić o proste krzesła pomalowane w pastelowych odcieniach, takich jak pudrowy róż, błękit czy mięta. W kuchni warto zdecydować się na białe szafki z czarnymi uchwytami oraz blat z drewna, ale należy pamiętać, aby wybrać modele wykonane z trwałych gatunków, takich jak dąb, orzech czy buk, a następnie zabezpieczyć je specjalnymi preparatami. W przeciwnym razie można mieć problemy z trudnymi do usunięcia plamami oraz słabą odpornością na wysokie temperatury.

 

Aby urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, warto postawić na łóżko z eleganckim zagłówkiem pikowanym lub wykonanym z prętów. Dzięki temu wnętrze nabierze uroku, a jednocześnie ściany zostaną ochronione przed uszkodzeniami. Doskonałym rozwiązaniem na szafkę nocną będzie pień brzozy, który można samodzielnie wykonać. Jeśli jednak nie lubisz majsterkować, można zdecydować się na gotowy mebel, na przykład biały z drewnianymi nóżkami.


Zobacz również
Inne treści z tej kategorii

Copyright (C) libro-meble.pl Realizacja: Agraf
Wyjście
Wybierz język
Wyjście
Przewiń na górę
X
- Enter Your Location -
- or -