Rozwiń Język polskiPL
Wyjście

Przydatne informacje

Firma Libro jest firmą wyłącznie z polskim kapitałem. Produkcja odbywa się w polskich zakładach z materiałów kupowanych w większości w Polsce.  Dokładamy wszelkich starań, żeby meble, które trafiają do Państwa, spełniały oczekiwania i służyły Państwu. Mamy w ofercie dwie kolekcje  :  Libro – kolekcja basic z szeroką ofertą tkanin oraz mebli w standardzie gwarantującym jakość w przystępnej cenie oraz kolekcję Tabou – meble o wyszukanej stylistyce, wykonane w wysokim standardzie skierowane dla Klientów ceniących połączenie jakości, luksusu i nowoczesnych rozwiązań.

Nasze meble dostępne są w sieci salonów w całej Polsce, nie prowadzimy sprzedaży bezpośredniej. Nasi partnerzy handlowi to sprawdzeni i lojalni kontrahenci, którzy zapewniają obsługę na najwyższym poziomie.

Nasze produkty odpowiadają aktualnym trendom stylistycznym, spełniają wymogi jakościowe zgodne z obowiązującymi zasadami.

Stosowane surowce i produkty mają odpowiednie atesty i certyfikaty. Produkcja w naszych zakładach odbywa się według ściśle określonych procedur wynikających z prowadzonej Polityki Jakości zgodnej z normami ISO i FSC® . Certyfikaty jakościowe i liczne nagrody potwierdzają wysoką jakość naszych produktów i skuteczność podejmowanych działań.

Stosujemy rożnego rodzaju tkaniny, które często wzbogacane są o dodatkowe systemy zabezpieczające tkaniny. Aby zakupione meble właściwie służyły i dawały zadowolenie, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

 • Meble należy używać w pomieszczeniach suchych, zamkniętych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi oraz bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
 • Wilgotność powietrza w pomieszczeniach powinna mieścić się w granicach 40-70%.
 • Temperatura dopuszczalna od +15°C do +40°C. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra od czynnych grzejników.
 • Meble chronić przed nieuzasadnionymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane np. siadaniem na płytę podgłówka, stawaniem na podłokietnikach, krawędziach, oparć, na pojedynczych drewnianych listwach sprężynujących wysuwki, rozpychaniem skrzyni pościelowej przez umieszczenie nadmiernej objętości pościeli itp.
 • Wymagane jest również wypoziomowanie i ustawienie mebli na równej posadzce.
 • Przy rozkładaniu sof do leżenia ważne jest, aby zawsze czynność tę wykonywać stojąc przed meblem, pośrodku jego szerokości. Podnieść nieco od dołu siedzisko i wysunąć do oporu, prowadząc prostoliniowo. Materace wychylane zestawów wypoczynkowych narożnikowych należy wyciągnąć ruchem pionowo – skośnym do przodu, po uprzednim wysunięciu segmentu do leżenia, jak przy sofach.
 • Niektóre wysokogatunkowe tkaniny welurowe mienią się w promieniach światła. Wygląda to tak, jakby miały różne odcienie. Nie jest to powód do reklamacji, a cecha charakterystyczna tych tkanin.
 • Zastosowane w meblach tkaniny  nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarcza co pewien czas oczyszczenie tkanin miękką szczotką do ubrań, ewentualnie odkurzaczem z nasadką do tapicerki.
 • Plamy i większe zabrudzenia należy usunąć natychmiast miękką, białą bawełnianą ściereczką zwilżoną w letniej wodzie, okrężnymi ruchami bez wywierania większego nacisku. Wilgotne po czyszczeniu miejsca pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Bezpośrednio po wyschnięciu miejsca oczyszczone na pokrowcach z tkanin można przeczesać szczotką do ubrań (nie używać suszarki). Przy trudno-schodzących plamach można użyć delikatnego mydła.
 • Do czyszczenia tkanin obiciowych w żadnym wypadku nie stosować środków chemicznych typu rozcieńczalniki, benzyna, alkohol.
 • Duży nacisk przy czyszczeniu może spowodować rozjaśnienie kolorów.
 • Wymagana jest zawsze przezorność, aby na mało widocznym miejscu tapicerki przeprowadzić próbę, jak zachowają się kolory przy czyszczeniu.
 • Środki pielęgnująco-czyszczące przeznaczone do mebli znajdujące się w ogólnodostępnym handlu mogą być użyte wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego Zaleca się czyszczenie mebli tapicerowanych przez wyspecjalizowane firmy świadczące tego typu usługi .
 • Dopuszczalne obciążenie foteli gięto-klejonych wynosi 110 kg.

Copyright (C) libro.lubawa.pl Realizacja: Agraf
X
- Enter Your Location -
- or -